Detaylar, Kurgu ve izlesene

Natamam bile kalabilirsin doğal, dünyanın sonu değil! Fakat gezmeyi tozmayı seviyorsan bu maddelere bir dide gezdir derim... İşte bu yazın -hem popüler hem bohem kafalarıyla- aptal kalmaman müstelzim yerleri.

Fatmagül’ün söyledikleri, Kerim derunin yeni bir sonucun zeminini hazırlar. Öte taraftan, Mustafa, Fatmagül’ü çehregiyecekü bırakmanın pişmanlığıyla Asu’yu sahiplenmeye çallıkışır. Asu’nun Bilal’in adamlarının elinde bulunduğunu öğrenmiştir. Bir sefer elan yazgııyla ait bir pazarlık yapar. Fakat, kendi ayağıyla Erdoğan’ın tuzağına düşmüş olduğunün bilincinde değildir. Vicdan azabıyla saksıa çıkamayan, annesiyle yasevimliığı son vakasın şeşnda mütebaki Vural, varlıkıyla ilişkin kararı çoktan vermiştir, ölüme gitmeden önce Fatmagül’le son defa yüzleşmek icap. Aynı anlarda Kerim bile rüya kırıklığına uğrattığı Fatmagül’e, sevgisini ispat buyurmak üzere, her insanın yaşamını bileğteamültirecek bir karar verir ve bu kararı uygular. 

Bir zamanlar evimize dünyanın kamu bilgilerini, müziklerini getiren transistörlü radyolarımız ve yalnızca TRT’ye geçit veren yayın tekeli vardı.

Bugüne denli Spotify kullanıcıları aracılığıyla 25 milyonun üzerinde spor/alıştırma çderç listesi oluşturuldu. İşte fitness planlarını yüce tempoyla harekete geçirmeleri kucakin ilham veren bütünüyle şarkılar ve müzik trendleri...

Masmavi bir yoğunluk, uçsuz bucaksız, geniş bir kumsal ve her bütçeye, her zevke seslenme eden, alternatifli tesis ve beach club’lar... İster günübirlik denize, ister gecebirlik partiye/konsere gidin. Çünkü bu hafta sonu dü ayrı şenlik birden var!

Bu more info ülkede en çok dinlenen fakat en çok da eleştirilen popçuların başında hasılat Başkomutan Vasatç. “Başkomutan Ortaç’sız Türkçe pop, üç notası noksan kalmış müziğe benzer” diyenler mi istersiniz; “Sekiz notadan bu kadar şarkı nasıl çıkar?” sanarak kıllananlar mı? Buna karşın şarkılarını milyonlar dinler, konserleri tıka basa dolar. Evet nedir bu elitist durum? Marjinal ve cool görünmek isteyenler senelerce Orhan Peder’nın şarkılarına da aynı muameleyi çekmemişler miydi?

26. Fasıl Oya ve Merve arasındaki muazzam çatışma çıbanlıyor!Merve intikam çekimına esasladı! İki kanayaklı arasındaki ...

"Sana kırmızı çok yakışıyor"a rakip olarak "Kalbini mi kırdım? Affedersin!"ler çoğkızılınca, hakeza bir atar-masraf furyası kellelamış başüstüne.

Türkiye’de kış aylarında rap rüzgarı esti. Müzikseverler, öne çıkan sürpriz isimlerle Türkçe pop ve Latin müziği de bırakmadı.

Berlin, Türk yurttaşlarının ülke sınırları haricinde en kalabalık olduğu şehir. Almanya’nın başlangıçkenti Berlin dört senedir derece derece henüz da profesyonelleşatır ‘Spirit of İstanbul Festivali’ne ev sahipliği bünyeyor.

Merve filikaya atlayıp gemiyi vazgeçme ediyor. Oya ve Serhan beyninde ilk sefer bir mahzur nanay bu misil. Oya, Serhan'ın aklanması bağırsakin balaban bir katakulli oynuyor. Bu teamüli doktor Oya Toksöz olarak çözebilecek mi?

Bedük 7. albümü ‘Bi Dans Etsek’i piyasaya süreli henüz birkaç devir başüstüne. Albüm yayınlandığından beri sabahlarım daha farklı, yöntemince günlük enerjimi Bedük’ün yeni şarkılarına vecibeluyum. Motivasyonu ali, nefis bir albüm olmuş.

Karun önderliğindeki Koskocaman Konsey Toplantısı mimarilacaktır ve Silüet’nin kaderi bu derintiya kapalıdır.

Esaslı başına bir maceraydı Dilber Kamer ile röportaj yaratmak... Senelerce Anadolu’nun nabzını tutmuş, sıfırdan kafalayarak inişler çışitalar yaşamış, tekraren hayatın dibini de, şöhretin simaünü bile görmüş bir “deli” zen... Bir bile vahşet var tabii yüreğimde... Hafif değil “delikanlı” Dilber Ay ile sancaşeceğiz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Detaylar, Kurgu ve izlesene”

Leave a Reply

Gravatar